Паркування в «Файна Таун», або роздуми архітектора. Частина 2
Паркування в «Файна Таун» — це одночасно неймовірно простий кейс, і неймовірно складний. Ну а щодо актуальності для міста Києва — то точно важливий. Розберімося, як впорядкувати паркування просто і назавжди, щоб то стало звичкою. Розділимо рішення на дві дії.
1. Проектна
Впорядкувати паркування можна, максимально унеможлививши лосину творчість водіїв. По-перше, фізичні обмежувачі: боларди, стовпчики, дерева, ліхтарі. По-друге, односторонні проїзди.
Ця методика була вперше опрацьована на “Комфорт Тауні”, але саме у Файні отримала свої фінальні риси. Ми це називаємо: “заїзди Підкови”. Робиться односторонній рух, шириною 4,5 м (а зараз ми іноді робимо ще менше). Це дає можливість організувати паркування під 45 градусів, але й одночасно зробити паралельне паркування з іншої сторони. При такому розплануванні, неможливо стати другим рядом і залишити авто на “пять мінуточєк” (ну то є значить на ніч). Точніше залишити можна, але ви заблокуєте проїзд (Такі кейси трапляються. про них розкажу далі).
Щодо розвантаження. Кожна підкова має свої місця для цього, виділені жовтою кишенею. Там дозволена парковка на максимум 15 хв на аварійці, з 8 ранку до 8 вечора, вночі можна паркуватись. Цей процес дуже гарно контролює охорона, сам це перевірив, залишивши там авто, і о 9-ій ранку, мене вже набрали з Керуючої компанії.
Паркування на поворотах унеможливлюють так звані “анти-кишені”.
2. Контроль відповідними органами й суспільством
Але як не проектуй, лазівка для творчості все одно залишиться. І тут потрібна охорона, яка це буде контролювати. Але підштовхнути їх до цього процесу повинне саме суспільство. І чим раніше, тим краще.
Регулюючий орган так само складається з людей. І вони повинні бачити підтримку суспільства, особливо коли це стосується обмежень. Так сталося і з паркуванням.
Так заборона на лосину творчість прописана в правилах. Але будь-які правила повинні пройти перевірку часом. Ще в далекому 2020 році мешканці провели голосування щодо блокування порушників на в’їзд на територію, і проголосували “за”.
Далі звичайно все залежить від ініціативності самого контролюючого органу, в нашому випадку пощастило — охорона у нас неймовірно ініціативна, системна і чітка. Дуже добре пам’ятаю перший кейс блокування сусідки на в’їзд. Там була солянка з погроз, цитування Конституції і запрошення журналістів. Але з часом всі до цього звикли, і наразі бан за рагульну парковку — то є звичайні справи.
Не так і важко, треба лише грамотно проєктувати вулиці й дороги, мати якісний контроль відповідного департаменту, і зробити невідворотність покарання).
Телеграмна демократія в «Файна Таун», або роздуми архітектора. Частина 3
Кондиціонери в «Файна Таун», або роздуми архітектора. Частина 4