Собаки в «Файна Таун», або роздуми архітектора. Частина 5
Тепер мова зайде про собак «Файна Таун». Вічна історія, що таке вигул? Чому на рекламних афішах собачка на газоні, а по факту стоїть табличка що не можна? Багато юридичних компаній змінили профіль своєї діяльності й почали займатись супроводом собачників.
Спочатку розкажу історію створення собачого ком’юніті в «Файна Таун». Ну на правах першопроходця, можу якісно заявити що спочатку Файну тримали біглі Арі і Сагет, і ще одна фізично спортивна такса. Тримали краще за пса Патрона.
Далі почалось нашестя Французів, просто якась сарана, вони заполонили всі простори та галявини Файни, захопили владу і навіть створили свій чат.
Далі почалась епоха Коргі, і все було нормально поки симпатяжка Х’юстон не виріс, і не почав тримати в остраху весь під’їзд номер 9, третього будинку.
А тепер серйозно. Хто ці люди, які так палко намагаються соціалізувати своїх котів, виводячи їх на вулицю? Мені вас дуже шкода. я розумію що ви так близько, щоб стати собачниками, але ніт.
А тепер точно серйозно. “Собачий срач” старий як світ. Як на мене, то є 2 моделі перебування собак у суспільстві.
Міжнародний досвід утримання собак в місті
Перша — назвемо її німецька. В бюргерландіїї питання собак дуже регламентоване. Є чіткі місця де вони можуть знаходитись, багато газонів під забороною, дійсно мешканці здають аналіз фекалій собаки перед заселенням. І платять космічні штрафи якщо десь не прибрали, собачники ходять з пляшками. Ну і щоб завести собаку іноді тобі треба погодження соціального працівника).
Друга модель — назвемо її Нідерландська. Ніхто не прибирає за своїми улюбленцями, бо за це платять комунальним службам, які ретельно миють і чистять вулиці Амстердаму від слідів роботи кішківників.
Я не буду повторювати юридичні вказівки, як то діє у нас в країні, просто скажу що ми ближче до німецької моделі. І я вважаю що це правильна модель. Не всі люблять собак так, як люблю їх я, не всі хочуть, щоб їх діти порпаючись на галявині знаходили сюрпризкувелдики.
Вигул собак та інших домашніх тварин у місті Києві: обов’язки та заборони
Але що треба змінити? Дурна радянська норма щодо собак залишилась не лише в санпінах, але і в архітектурних містобудівних нормах. Собачий майданчик повинен знаходитись на віддалені в 40 м від вікон житлових будинків, дит майданчиків і тд. Знайти якісне місце для майданчику, щоб хоча б як в парку Наталка під таке, просто фізично неможливо.
І це треба змінювати в рамках міста, бо українці люблять тварин, це частина нашої культурної людяності. Що так яскраво довів пан Птушкін у своєму нещодавньому фільмі. Довів до сліз.
Кондиціонери в «Файна Таун», або роздуми архітектора. Частина 4