Огляд OPPO Reno13: стильний, потужний та з чудовою камерою! Чи є нюанси?

Вашій увазі пропонується огляд смартфона OPPO Reno 13. Це новинка, яка щойно надійшла у продаж в Україні. Наскільки вона вийшла вдалою, вам розкажуть мої відгуки.

Комплектація та дизайн

У OPPO Reno 13 дуже куценька комплектація. Коробочка невеличка, всередині можна знайти інструкцію, інструмент для лотка з SIM-картами, кабель для зарядки. І все, більше нічого немає.

Цього разу виробник не поклав в коробку не лише захисний чохол, що нерідко буває з OPPO, а навіть і зарядний пристрій. І це сумно, тому що смартфон підтримує потужну швидку зарядку, а купити її доведеться окремо. Але якщо у вас є зарядний пристрій від іншого смартфона концерну BBK (Oppo, OnePlus, Realme, Vivo, IQOO), він буде сумісний з цією моделлю.

З заводу на екран нанесли захисну плівку.

OPPO Reno 13 зручно лежить в руці. У нього закруглені кути, як у деяких інших популярних смартфонів. Пристрій має однакові невеличкі бічні рамки з усіх боків екрану. Фронтальна камера розташувалась в круглому отворі дисплея.

Задня панель матова, але все ж таки вона трохи збирає відбитків пальців. Смартфон виявився слизьким, тому треба бути обережним, щоб не випустити його з рук. У мене на огляді темно-синя версія, ще є світлий варіант виконання.

Острівець камер тут невеличкий, але самі об’єктиви додатково виступають над острівцем.

На правій бічній грані розташувалась спарена кнопка регулювання гучності та кнопка живлення. На нижній грані ─ мультимедійний динамік, роз’єм USB Type-C для підзарядки, отвір мікрофона та слот для карт. На лівій бічній грані нічого немає, а на верхній грані ми бачимо отвір другого динаміку, інфрачервоний порт і другий мікрофон.

Слот для карт тут подвійний, можна встановлювати дві SIM-карти, але карта пам’яті не підтримується.

Характеристики OPPO Reno13

У OPPO Reno 13 досить цікавий екран. Він має діагональ 6,59 дюйма та підтримує роздільну здатність Full HD+ 2760х1256 пікселів. Панель охоплює 100% колірної гами DCI-P3. Типова яскравість панелі становить 600 ніт, а під яскравим сонячним світлом яскравість досягає 1200 ніт.

Тут використовується якісна AMOLED панель з чудовою передачею кольорів. В смартфоні є завжди активний дисплей. Можна налаштувати відтворення кольорів, можна вибирати роздільну здатність екрана, підтримується висока частота оновлення 120 Гц.

Смартфон OPPO Reno13 отримав процесор MediaTek Dimensity 8350. Ще є 12 ГБ оперативної пам’яті та 256 ГБ вбудованого сховища. Оперативну пам’ять можна додатково розширити до 12 ГБ коштом вбудованого сховища.

В OPPO Reno13 є два динаміки для відтворення стерео, але верхній динамік не дуже голосний, він працює помітно тихіше. Проте якість звучання в обох динаміках чудова.

В смартфоні є модуль NFC, тож його можна використовувати для безконтактних платежів.

Сканер відбитків пальців розташувався в дисплеї. Він дуже швидкий та якісний. У мене жодного разу не було проблем з розпізнаванням пальця з першої спроби.

Також смартфон можна розблокувати через розпізнавання обличчя користувача фронтальною камерою. Цей спосіб теж дуже точний, але, як на мене, спрацьовує трішечки повільніше. В темноті дисплей підсвічує обличчя.

Продуктивність та ігри

Процесор Dimensity 8350 досить потужний. В тесті AnTuTu він набрав понад 1127000 балів ─ чудовий результат. З таким потужним процесором смартфон чудово справляється з іграми.

В танках я використовував високі налаштування якості графіки, в тому числі HD текстури. З такими налаштуваннями танки видають стабільні 60 кадрів на секунду, навіть під час запеклих батальних сцен гра йде плавно, без просідань продуктивності, частота кадрів не падає.

В грі PUBG Mobile я використовував максимальні налаштування якості графіки і геймплей теж був плавним. Я не спостерігав падінь продуктивності. Отже, з іграми смартфон OPPO Reno 13 справляється досить чудово.

Але тротлінг-тест показує, що під навантаженням продуктивність може все ж таки знижуватись, причому досить цікаво. Спочатку смартфон демонструє високу продуктивність, потім через декілька хвилин частота знижується, потім він знов підвищує продуктивність, потім знов знижує, підвищує, знижує. Ось така цікава «гребінка» виходить. Максимум продуктивність знижувалась на 18%. В іграх цього не було помітно, картинка залишалась плавною та стабільною. І при цьому я б не сказав, що смартфон дуже сильно нагрівався. Так, він був тепленький, але не гарячий.

Камера OPPO Reno13

На задній панелі OPPO Reno13 розташувалась потрійна камера. Вона включає головний сенсор на 50 Мп, надширококутний модуль на 8 Мп та додатковий 2-мегапіксельний модуль.

Огляд OPPO Reno13: стильний, потужний та з чудовою камерою! Чи є нюанси?
Камера OPPO Reno13

Застосунок камери пропонує професійний режим з гістограмою, режим запису відео, режим знімання фотографій, портретний режим та додаткові режими, включаючи нічний, панораму та навіть підводну зйомку. В застосунку камери можна коригувати експозицію, є режим живих фото, є різні передустановлені сцени.

Якщо наблизити смартфон до об’єкта, камера автоматично перемикається в макрорежим. Насправді це не завжди зручно. Є двократне цифрове збільшення.

Роботою камери OPPO Reno 13 я дуже задоволений. Вона швидка та точно фокусується, точно визначає експозицію та баланс білого, забезпечує гарну передачу кольорів. І ще у неї просто класна різкість та деталізація. Нічний режим досить якісний і двократне збільшення теж добре відпрацьовує. Камера гарно розмиває фон в портретному режимі.

Запис відео можливий в роздільній здатності Full HD або 4K з частотою 30 або 60 кадрів на секунду. Є функція додаткової стабілізації зображення, але лише для Full HD. Камера добре справляється з записом відео в різних режимах. Картинка гарна та в міру насичена, різкість та деталізація на хорошому рівні. Завдяки оптичній стабілізації картинка виходить плавна.

Хочу сказати, що під час роботи камери смартфон нагрівається більше, ніж під час ігрового навантаження.

Фронтальна камера в отворі дисплея має сенсор на 50 Мп та автофокус. Вона забезпечує гарну якість та деталізацію. В цілому камера тут дуже класна.

Батарея та автономність OPPO Reno13

Смартфон OPPO Reno 13 отримав батарею місткістю 5600 мАгод. При звичайному використанні мені вистачало цього приблизно на півтора дня роботи.

В налаштуваннях можна вибрати різні режими роботи, в тому числі режим високої продуктивності та економічний режим. Всі тести я проводив в збалансованому режимі. Лише один раз я перемикнувся на режим високої продуктивності, щоб перевірити, як це вплине на кількість «попугаїв» в AnTuTu.

Отже, у звичайному режимі смартфон набирає 1 127 000 балів, а в режимі високої продуктивності ─ 1 334 000 балів. Показник зріс суттєво.

Нагрів теж збільшився. Але смартфон і без того працює досить швидко, тож я не бачу сенсу вмикати цей додатковий режим підвищення продуктивності.

OPPO Reno 13 підтримує швидку зарядку потужністю 80 Вт, але комплектно зарядного пристрою немає, тому я використовував свій від Realme потужністю 66 Вт. Вони були сумісні, але звісно швидкість заряджання була не максимальна. З моїм пристроєм зарядка займала приблизно 45 хвилин, з більш потужним повинна бути швидшою.

Софт та штучний інтелект

OPPO Reno13 працює під управлінням ColorOS 15 на базі Android 15. Інтерфейс повністю перекладений українською мовою. Все працює швидко та плавно, ніяких підгальмовувань в роботі інтерфейсу не видно. Це і не дивно з таким-то потужним процесором.

В смартфоні є цікаві функції штучного інтелекту. Вони допомагають редагувати фотографії, наприклад, можна покращити чіткість, видалити зайві об’єкти в кадрі, усунути розмитість та видалити відблиски.

Програма диктофон здатна робити короткий переказ інтерв’ю, але наразі українська мова, на жаль, не підтримується.

Ще є голосовий перекладач, на жаль, теж наразі відсутня українська мова. Підтримку української обіцяють додати в наступних програмних оновленнях операційної системи.

З інших цікавих програмних «плюшок» можна виділити інфрачервоний пульт керування. Наприклад, я дуже швидко налаштував керування своїм телевізором. Можна додати різні інші побутові прилади.

І ще з цікавого та корисного ─ простір Zen Space допомагає сконцентруватись на роботі та важливих справах.

Висновки

Плюси:

  • Якісний екран,
  • Потужний процесор,
  • Чудова камера з оптичною стабілізацією,
  • NFC,
  • Стерео,
  • Підтримка швидкої зарядки.

Мінуси:

  • Бідна комплектація,
  • Наразі деякі функції штучного інтелекту не мають підтримки української мови.

В цілому мені сподобався смартфон OPPO Reno 13.

Смартфон надійшов у продаж в Україні з 25 лютого. Ціна OPPO Reno13 в конфігурації 12+256 ГБ пам’яті становить 24999 грн.

З 25 лютого по 16 березня при купівлі смартфона серії  Reno13 кожен покупець отримує бездротові навушники ОРРО Enco Air4 Pro у подарунок,  а також безкоштовну послугу налаштування смартфона в магазині й додатково 6 місяців захисту екрана (безкоштовна заміна пошкодженого екрана).

Оцінка OPPO Reno13: 8 з 10

Дивіться інші огляди техніки (або окремо огляди смартфонів) на сайті.

Огляд OPPO Reno12 FS: Вартий уваги смартфон середнього рівня