Після тривалого вибору для створення дизайн-проєкту своєї квартири я вибрав студію «Рада – територія дизайну». Про процес вибору дизайнера я розповідав в одному із попередніх матеріалів. Тепер настав час написати відгук за підсумками співпраці зі студією «Рада».
Відразу скажу, що процес був довгим. Через низку причин підготовка проєкту затягнулася на більш тривалий термін, ніж планувалося спочатку. Ми особливо не поспішали, і одразу про це попередили. Треба було ще накопичити грошей на ремонт. Тому затримка для нас не була критичною, але згадати про неї треба. Укладаючи договір, ми орієнтувалися на 3-4 місяці, щоб наприкінці весни чи початку літа зайти ремонт. Але майже відразу після підписання договору в Україні стався локдаун (салони та магазини були закриті, тому ми не могли переглядати зразки меблів та техніки), який через деякий час змінив наступний локдаун. І наші поїздки також призвели до кількох додаткових тижнів затримок. Отже, підготовка проєкту зайняла майже вдвічі більше часу, ніж планувалося спочатку.
На початку
На початковому етапі нам дали для заповнення анкету-опитувальник та попросили показати варіанти дизайну, які нам подобаються. Це потрібно було, щоб визначитися з нашими побажаннями та стилем виконання.
Потім ми провели зустріч і вже на словах докладно розповіли про наші побажання. Викладу коротко наші вимоги:
- Дизайн має бути виконаний у світлих тонах;
- Покриття для підлоги має бути зроблене єдиним контуром для всіх кімнат і гармонійно поєднуватися з усіма ними;
- У кухні-вітальні повинна бути напівбарна стійка з гарним освітленням (це потрібно для знімання);
- У кухні-вітальні потрібно передбачити місце для розміщення до 8 осіб за столом – на той випадок, коли приходитимуть гості;
- Має бути дві окремі кімнати – спальня та дитяча;
- Для кожної кімнати мають бути передбачені власні санвузли;
- Пральну та сушильну машину бажано розмістити в одному із санвузлів – окрема пральня не передбачалася;
- У кожному санвузлі має бути окремий незалежний бойлер;
- Потрібно передбачити місце для робочого кабінету, який слід ізолювати від житлового простору;
- Потрібно передбачити подвійні двері, щоб ізолювати звуки, запахи та протяги із загального коридору;
- Зробити все красиво та вкластися у цільовий бюджет ремонту близько $600 за квадратний метр.
Того ж дня ми провели обміри квартири. Відразу ж на цьому етапі дизайнери запропонували нам кілька ідей:
- Розмістити робочий кабінет на лоджії (спочатку я планував поставити стіл із комп’ютером у спальні, але після обмірів нам на місці показали, що комфортно розмістити ліжко, робочий стіл та стілець не вийде);
- Забрати стіну між спальнею і лоджією, замість неї зробити прозору перегородку;
- У дитячій установці шведську стінку.
Пункти 1 та 3 ми відразу ж схвалили, а пункт 2 відхилили. Але згодом ми прийшли на квартиру ще раз. То був похмурий день. Ми зрозуміли, що в такі дні в спальні буде темно, особливо в другій половині дня. Тому ми погодилися, що замінити стіну на прозору перегородку – це відмінна ідея.
В процесі
Після цього ми ще раз прийшли в офіс «Рада» на території «Файна Таун», нам продемонстрували різні зразки оздоблювальних матеріалів, ми вибрали відповідні текстури та кольори.
І після цього розпочався локдаун, який і порушив термін виконання робіт. Нам надіслали попередній план розміщення меблів. Але через те, що меблеві магазини в цей час не працювали, нам довелося чекати кілька тижнів, перш ніж вдалося піти наживо подивитися конкретні зразки, посидіти-полежати на диванах, виміряти все рулеткою. На підставі практичного досвіду ми внесли редагування в розміщення меблів, і тут почався другий локдаун.
У попередньому варіанті розміщення меблів нам запропонували ідею перепланування одного з санвузлів, розташованого біля спальні. Ми відмовилися від цієї ідеї.
Принагідно ми обговорювали ідею оформлення кухні. Тут ми залишили мало простору для польоту фантазії дизайнерів, оскільки загальну конфігурацію вигадали ще на етапі будівництва. Залишилося лише обговорити розміри конкретних елементів. Нам запропонували цікавий варіант дизайну з оформленням стільниці під дерево. На жаль, той матеріал, який ми вибрали для стільниці, не був доступний у такому виконанні. Тому кухню довелося трохи змінити.
У процесі підготовки проєкту ми кілька разів приїжджали на квартиру, креслили варіанти розміщення меблів на підлозі, уточнювали окремі моменти. Директор компанії «Рада» Оксана Жгенті допомагала нам із розв’язанням цих питань та особисто брала участь у процесі.
На етапі підготовки дизайну довелося повозитися з розміщенням пральної та сушильної машини. Спочатку ми хотіли встановити їх у гостьовому санвузлі. Але він був надто маленьким, щоб розмістити у ньому всі бажані компоненти та зробити їх використання комфортним та ергономічним.
Тому ми вирішили перенести пральну та сушильну машину в інше місце. Там теж було не дуже зручно їх встановлювати та використовувати, особливо з огляду на можливий шум. Зрештою ми знову повернули їх у гостьовий санвузол, але принагідно влаштували невелике перепланування, щоб розширити його коштом вбиральні. Погравши трохи в тетріс і змінивши конфігурацію душової кабіни, нарешті вдалося добре все скомпонувати. Мабуть, компонування гостьового санвузла зайняло найбільше часу під час підготовки проєкту.
Далі було простіше. Ми вибрали варіанти плитки, оформлення стін, розташування розеток і вимикачів. І до кінця літа готувалися закінчувати проєкт. Але тут вилізла пара косяків.
Косяки у проєкті
Як виявилося, на етапі вимірів були допущені помилки у розміщенні на плані двох дверних отворів. Похибки були невеликі – в межах 10 см. Це з’ясувалося вже на фінальному етапі, коли нам пропонували розміщувати певні меблі та прилади у певних місцях, а ми наочно бачили, що вони там не помістяться. Тому довелося повторно робити виміри та вносити корективи до проєкту. Це не спричинило значних коректив. Але згадати про це все ж таки потрібно.
Друга проблема також з’ясувалася на фінальному етапі. Як виявилося, у проєкті не було вказано всіх монолітних стін квартири. Після того, як їх внесли до проєкту, довелося змінити розташування кількох розеток, щоб не штробити моноліт.
Зазначу, співробітниця, яка припустилася помилок при знятті вимірів і не вказала монолітні стіни в проєкті від самого початку, більше не працює в компанії «Rada — територія дизайну».
Підсумковий відгук про студію «Рада»
Останні редагування в проєкті зайняли ще деякий час. Але, не чекаючи відправки проєкту до друку, ми погодили його і розпочали ремонт з бригадою компанії «Рада». Про хід ремонту я розповім у таких матеріалах.
Підсумковий відгук про студію «Rada – територія дизайну».
Що мені сподобалося:
- Індивідуальний підхід до побажань замовників без нав’язування своєї точки зору;
- Врахували всі наші побажання;
- Консультували та наочно демонстрували, що і як буде добре, а від чого краще відмовитись;
- Запропонували кілька ідей, які ми реалізували у проєкті;
- Пропонували допомогу у виборі матеріалів, подивитися та оцінити матеріали можна було прямо на території комплексу. Також пропонували дизайнерські знижки при підборі матеріалів, меблів та техніки;
- Коли виникали додаткові питання, і їх треба було перевірити чи уточнити на квартирі, нам допомагали з цим.
Що не сподобалося:
- Були допущені помилки на етапі вимірів;
- Розміщення монолітних стін вказали на плані наприкінці;
- Я очікував більше пропозицій з варіантами розміщення меблів.
В цілому я залишився задоволеним результатом співпраці з компанією «Рада». Попри деякі некритичні огріхи, проєкт нас влаштував.
Стежити за моїм ремонтом від початку до кінця можна на сайті за тегом «Мій ремонт» або в Telegram-каналі «Файний дім».