Site icon Файна Таун: квартири, планування, ціни, відгуки, дозвілля

Закон про мобілізацію: що нового, відповідальність та відстрочка

Закон про мобілізацію: що нового, відповідальність та відстрочка

11 квітня Верховна рада Україна нарешті ухвалила так званий закон про мобілізацію №10449. За цей документ проголосували 283 народні обранці:

Розглядаючи урядовий закон про мобілізацію, депутати подали понад 4 тис. правок. Фактично при остаточному голосуванні за закон врахували лише 31 правку, а 4263 — відхилили. В тому числі повністю вирізали частину про демобілізацію воїнів, які захищають Україну в ЗСУ з першого дня російського вторгнення. Це питання обіцяють опрацювати коли-небудь потім – через 8 місяців. Але це не точно.

А поки що варто проаналізувати головні нововведення, які стосуються військовозобов’язаних чоловіків, які ще не служать.

Закон про мобілізацію: Головні норми

Відповідальність за порушення закону про мобілізацію

За порушення всіх цих норм передбачено цілу низку санкцій: від штрафів (до 22,5 тис. грн) до позбавлення прав на керування машиною та насильницького приводу до ТЦК через поліцію (у разі неявки на порядку денному).

Штрафи ще голосуються у ВРУ окремим законопроєктом. Вчора його ухвалили у першому читанні, виключивши звідти кримінальну відповідальність за відмову проходити медкомісію.

Звільнення від мобілізації

Але претенденти на другу вищу освіту таким чином залишилися без права на відстрочку.

Як зазначалося вище, у підсумковій версії законопроєкту виключено норму про можливість демобілізації військових після 36 місяців служби, що раніше влада називала одним із ключових пунктів закону. Але, як стало відомо напередодні голосування, Сирський та Умеров вимагали цей пункт прибрати.

Джерело

Бронювання від мобілізації: лише для чоловіків із зарплатою від 35 тис. грн

 

Exit mobile version