Чи можна вигулювати собак (тварин) на газонах?

Управляюча компанія «Файна Таун» надала роз’яснення тієї частини Правил комплексу, яка стосується утримання та вигулу домашніх тварин.

Спочатку нагадаємо самі правила в Розділі 5:

5.1. Норми утримання домашніх тварин встановлені чинним законодавством.

5.2. Не дозволяється вигулювати тварин без поводів. На всій прибудинковій території тварин слід тримати на руках або на поводу, довжина якого повинна забезпечувати впевнений контроль над твариною. Великі собаки та собаки небезпечних порід при знаходженні в місцях загального користування повинні бути в намордниках і на короткому поводу.

5.3. Власники, які вигулюють домашніх тварин на прибудинковій території, зобов’язані негайно, самотужки або за свій рахунок прибирати за своєю твариною.

5.4. Мешканці вправі звернутися у відповідні органи щодо фактів порушення чинного законодавства і неправомірного утримання тварин на території Об’єднання.

5.5. Вигул тварин на газонах, розташованих на прибудинковій території та на дитячих майданчиках, категорично заборонений.

Роз’яснення до правил щодо вигулу собак

Зокрема зазначено, що:

Вигул собаки – тимчасове перебування тварини у присутності її власника або особи, що його замінює, поза межами квартири з метою реалізації нею біологічних потреб, дресирування тощо. Вигул можливий на прибудинкових територіях (лише на повідку), в зонах та місцях вигулу (тимчасовий майданчик за басейном). Господар зобов’язаний прибирати за твариною під час вигулу. Вигул заборонено на територіях парків, скверів, навчальних, медичних і подібних закладів, спортивних і дитячих майданчиках, інших громадських місцях.

Прогулянка з собакою – перебування собаки поруч із господарем на повідку, а для деяких собак – у наморднику, на території парків, скверів, дитячих і спортивних майданчиків, навчальних, медичних і подібних закладів, інших громадських місцях, за умови, що тварина в цей час не реалізує свої біологічні потреби.

  • Під вигулом, що зазначений в Правилах та на табличках, встановлених на прибудинковій території, розуміється справляння фізіологічних потреб тварин;
  • Власникам домашніх тварин не дозволяється цілеспрямовано вигулювати тварин заради виконання їх фізіологічних потреб на газонах в межах житлового комплексу.
  • Знаходитись з твариною на території ЖК у будь-якому місці, включаючи газони, не з метою фізіологічних потреб – не забороняється, але всі домашні улюбленці мають бути на повідку без виключення (або на руках чи в переносці), а породи тварин, що віднесені законодавством до потенційно небезпечних – також у наморднику.
  • В разі непередбачуваної ситуації, коли стався акт вигулу тварини на прибудинковій території ЖК, потрібно обов’язково прибрати за твариною та промити водою ділянку, інакше це буде вважатись порушенням правил.
  • Мешканці вправі звернутися у відповідні органи (ПОЛІЦІЯ міста Києва), щодо фактів порушення чинного законодавства і неправомірного утримання тварин.

Фактом порушення чинних Правил є:

  • акт фізіологічного вигулу тварини на території ЖК без подальшого прибирання власником або його відмовою прибирати за твариною;
  • псування спільного майна співвласників (до прикладу: мітки тварин на фасадах будинків, псування зелених насаджень та газонів і інше);
  • знаходження чи перебування тварини на території ЖК (навіть в зонах газонів) без факту фізіологічного вигулу, не є порушенням Правил проживання.

ЯКИХ ОБОВ’ЯЗКОВИХ УМОВ ВИГУЛУ ТВАРИНИ МАЄ ДОТРИМУВАТИСЯ ГОСПОДАР?

  1. Виводити собак за межі квартири можна лише на повідку, а небезпечних собак – лише на короткому повідку і в наморднику;
  2. Вигулювати собаку без повідка та намордника дозволяється лише в спеціальних місцях вигулу тварин. Там також можна проводити навчання тварин за спеціальними програмами. При цьому небезпечних собак не можна тримати без повідка та намордника навіть у зонах вигулу.
  3. Господар повинен забезпечити безпеку своєї тварини, оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди, дорожнього руху при проходженні з твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом, діти вигулювати тварин не можуть.
  4. Господар повинен прибирати екскременти за своїми тваринами в під’їздах, на тротуарах та інших місцях загального користування; виключення – власники собак-поводирів.
  5. Забороняється заходити з тваринами до громадських місць (місця харчування, магазини, кінотеатри тощо). Виключення – відвідування спеціалізованих магазинів та закладів для тварин та супровод собаками-поводирями.
  6. Забороняється заходити з тваринами на дитячі чи спортивні майданчики, території лікарень, шкіл, інших навчальних закладів.
  7. Забороняється купати тварин на території міських пляжів, у фонтанах.
  8. Забороняється порушувати громадський порядок, в тому числі потрібно слідкувати за дотриманням режиму тиші (з 22.00 до 08.00).
  9. Забороняється вигулювати тварин, перебуваючи у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
  10. Забороняється залишати тварин бездоглядними.

Висновки

Підсумовуючи сказане вище:

  • Перебуваючи з собакою на території ЖК чи міста, необхідно тримати їх на повідку, а собак небезпечних порід – лише на короткому повідку і в наморднику.
  • Собаку заборонено виводити на газони, дитячі та спортивні майданчики для справляння фізіологічних потреб (вигулювати).
  • Собаку можна виводити на газони, щоб вона побігала (гуляти).
  • Якщо під час перебування на газоні собака справила фізіологічні потреби, власник зобов’язаний за нею прибрати.